Tipy na programy využitelné pro projektování v oborech vzduchotechnika, klimatizace a obecně v technice prostředí

Přihlášení

E-mail:
Heslo:

Aktuální stav vzduchu

  • Teplota vzduchu: 19.5 °C
  • Relativní vlhkost: 91.5 %
  • Rosný bod: 17.9 °C
  • Atmosferický tlak: 99190 Pa

Aktuální stav vzduchu změřený v Chlumci nad C. v 02:40:24 hodin.

Počasí před rokem

  • Teplota vzduchu: 17.8 °C
  • Relativní vlhkost: 100 %
  • Rosný bod: 17.8 °C
  • Atmosferický tlak: 98120 Pa

Uvedené hodnoty byly zaznamenány právě před rokem v Chlumci.

Teploty pro tento den

Nejvyšší teplota 36.5 °C byla změřena pro tento den v roce 2015.


Nejnižší teplota 12.5 °C byla změřena pro tento den v roce 2016.


Průměrná celodenní teplota pro 8.srpen změřená v minulých letech je 22.6 °C.

DOPORUČENÍ NA PROGRAMOVÉ VYBAVENÍ PRO PROJEKTANTY VZDUCHOTECHNIKY

V dnešní době se již žádná moderní projekční kancelář neobejde bez kvalitní výpočetní techniky se softwarem pro její provoz. Tak jako i v jiných oborech, platí i v případě programového vybavení, že kvalita programů je obvykle vyšší v případě jejich zobecnění a větší použitelnosti. To znamená, že obecných programů pro vytváření textů, tabulek, grafiky je na trhu poměrně velké množství ve velmi kvalitním provedení. Bohužel v oblasti specializovaných programů je nabídka podstatně horší a i jejich kvalita je velmi často nižší.

Programy pro výpočty

Na následujcících stránkách jsou uvedeny tipy na programy používané pro projektování v oborech techniky prostředí, zejména pro větrání a klimatizaci. Většina uvedených programů je lokalizována případně přímo navržena pro české prostředí, ale jsou zde uvedeny i tipy na programové vybavení ze zahraničí.

Nabídka programového vybavení je samozřejmě mnohem širší a nabídka neobsahuje všechny možné odkazy. Jsou zde uvedeny zejména tipy, které byly odzkoušeny v rámci projekční činnosti kanceláře Qpro, nebo mohou být zajímavé pro jejich vyzkoušení.

CAD programy

Software pro projekční praxi je možné rozdělit dle mnoha hledisek. Protože většina z nich ovšem není jednoznačná a většinu programů lze zařadit do mnoha skupin, a také protože počet odkazů je zatím omezený, tak nabídka je rozdělena na grafiku a výpočty. Na každé z těchto stránek jsou odkazy na zajímavé servery s programy, které mohou být přínosné pro projekci, nebo další činnosti v oborech techniky prostředí, zejména vzduchotechniky a klimatizace.

Přestože vývoj techniky a programů postupuje velmi rychle ku předu, tak vzhledem k velikosti českého trhu je rozvoj specializovaných programů zaměřených na tuto oblast omezený. Vývojem software pro techniku prostředí se zabývá relativně úzký okruh odborníků a skupin.

Přivítám, když mi napíšete Vaše tipy z hlediska potřeby a praxe projekční kanceláře, realizační a montážní firmy nebo zkrátka Váš názor na doporučené programy.

KONEC STRÁNKY

©QPRO(2006-2020)
TOPlist