Manuál ovládání webových stránek Qpro

Přihlášení

E-mail:
Heslo:

Aktuální stav vzduchu

  • Teplota vzduchu: 26.6 °C
  • Relativní vlhkost: 35.6 %
  • Rosný bod: 10.1 °C
  • Atmosferický tlak: 98270 Pa

Aktuální stav vzduchu změřený v Chlumci nad C. v 16:21:28 hodin.

Počasí před rokem

  • Teplota vzduchu: 20.3 °C
  • Relativní vlhkost: 51 %
  • Rosný bod: 9.6 °C
  • Atmosferický tlak: 98600 Pa

Uvedené hodnoty byly zaznamenány právě před rokem v Chlumci.

Teploty pro tento den

Nejvyšší teplota 31 °C byla změřena pro tento den v roce 2012.


Nejnižší teplota 9.5 °C byla změřena pro tento den v roce 2015.


Průměrná celodenní teplota pro 16.červen změřená v minulých letech je 19.6 °C.

POMOC PŘI OVLÁDÁNÍ WEBOVÝCH STRÁNEK - NÁPOVĚDA

Dále uvedený popis ovládání se týká zobrazení ve standardních prohlížečích. Testování stránek je prováděno v běžných prohlížečích například IE, Google Chrome a FireFox. Tento popis se netýká jiných způsobů zobrazení, například na mobilních zařízeních, tiskárnách apod.

HLAVNÍ MENU

Na levé straně je umístěn prostor s hlavním menu, pomocí kterého je možné se přesouvat na další stránky webové presentace. Hlavní menu je kontextové a mění se v závislosti dle nastavené aktuální stránky. V horní části je uvedeno základní větvení s odkazy na jednotlivé sekce. V dalších částech oddělených linkou jsou odkazy větvení vzhledem k aktuálnímu výběru. Nejdříve je odkaz na nadřazené stránky, následují odkazy na stránky umístěné na stejné úrovni a nejníže jsou odkazy na následující stránky podřízené aktuálnímu výběru. Je samozřejmě možné, že některá úroveň není využita a v tom případě v nabídce bude menší počet oddělených polí. Aktuální načtená stránka je v menu vyznačena.

POMOCNÉ HORNÍ MENU

Menu umístěné na horní liště je pomocné pro vyhledávání a místní navigaci. Je zde uvedeno 5 tlačítek. Tlačítko nápovědy primárně vyvolá tuto stránku, ale na některých stránkách může vyvolat kontextovou nápovědu k zobrazenému obsahu. Druhé tlačítko zobrazí mapu webu.

Následující sada tří tlačítek umožňuje pohyb po webu podobný listování, to znamená postupné přesouvání hlavních stránek tak jak jsou řazeny. Pomocí těchto tlačítek nelze procházet všechny stránky, protože některé sekce mají další podřízené stránky, které nepatří do hlavního dělení. Pomocí tlačítka uprostřed sestavy je možné se přesunout na konec aktuálně načtené stránky. Tlačítko s opačnou funkcí je také umístěno na konci každé stránky.

Nad sadou uvedených tlačítek je pole pro vyhledávání s tlačítkem pro začátek vyhledávání. Pro vyhledání je použita databáze a vyhledávací stroj Google.

POMOCNÉ DOLNÍ MENU

Menu umístěné na dolní liště je pomocné pro místní navigaci. V základní podobě je zde tlačítko pro přesun na začátek každé stránky. Dále jsou zde odkazy na KONTAKTY a PODMÍNKY VYUŽITÍ STRÁNEK. Dalším navigačním prvkem je výpis stromové struktury aktuálně načtené stránky.

KONEC STRÁNKY

©QPRO(2006-2024)
TOPlist