Aplikace EXCELU pro vytváření výpisů potrubních dílů

Přihlášení

E-mail:
Heslo:

Aktuální stav vzduchu

 • Teplota vzduchu: 23.3 °C
 • Relativní vlhkost: 66.9 %
 • Rosný bod: 16.8 °C
 • Atmosferický tlak: 98440 Pa

Aktuální stav vzduchu změřený v Chlumci nad C. v 20:59:51 hodin.

Počasí před rokem

 • Teplota vzduchu: 26.1 °C
 • Relativní vlhkost: 37 %
 • Rosný bod: 10.1 °C
 • Atmosferický tlak: 98700 Pa

Uvedené hodnoty byly zaznamenány právě před rokem v Chlumci.

Teploty pro tento den

Nejvyšší teplota 30.8 °C byla změřena pro tento den v roce 2021.


Nejnižší teplota 9.3 °C byla změřena pro tento den v roce 2012.


Průměrná celodenní teplota pro 13.červenec změřená v minulých letech je 20.2 °C.

APLIKACE PRO VYTVÁŘENÍ VÝPISU POTRUBNÍCH DÍLŮ VZDUCHOTECHNIKY

Při běžné projekční praxi se obvykle potrubní systém označí jednou souhrnou položkou s jedním údajem o množství. Před výrobou a dodávkou zařízení je ale vhodné, nebo nutné provést detailní výpis potrubních dílů a tvarovek. Každý výrobce používá trochu jiný postup. K usnadnění vytváření výpisů dílů je možné použít aplikaci založenou na EXCELu.

Princip řešení je snadný, ale vzhledem k počtu potrubních prvků, je relativně pracné vkládání všech údajů bez využití výpočetní techniky. Navržený doplňek proto zlehčuje zadávání dat o potrubních dílech formou přednastavených údajů a také umožňuje vytvářet různé výstupní a tiskové sestavy. Princip řešení doplňku je poměrně jednoduchý a otevřené řešení umožňuje zadávat a upravovat data běžnými prostředky EXCELu. Nevýhodou tohoto řešení je vyšší náchylnost k chybám, pokud neproběhne zadání korektně.

Program je možné stáhnout zde: Potrubi2016.zip Velikost souboru archivu je 1819 kB. V archivu je umístěn samotný soubor doplňku "Potrubi.xlam", ale dále jsou zde také obrázky, návod instalace a podmínky použití.

POSTUP INSTALACE

Možný způsob instalace je popsán v textovém souboru, který je součástí archivu ke stažení. Základním souborem je doplněk tj. soubor typu *.xlam. Jedná se o soubor, který lze otevřít v Excelu, ale po jeho načtení se neobjeví žádné listy pouze se načte nové menu, kterým se aplikace ovládá. Výhodou aplikace, která je převedena do formy doplňku je, že po jejím načtení Excelem a zaregistrování mezi doplňky je následně k dispozici vždy po otevření Excelu. Tento doplněk je nyní k dispozici ve verzi 3.00 a je připraven pro použití v Excelu verze 2013 až 2016.

Program je poskytován k volnému užití (freeware) a podmínky jeho užití jsou upřesněny licenčním ujednáním, které je součástí poskytovaného archivu. Software je dodáván "tak jak je" a proto na něj nejsou poskytovány žádné záruky. Uvedená varianta je upravena jako plně funkční DEMO pro nekomerční využití s omezenými některými pomocnými funkcemi. V případě zájmu je možné po dohodě poskytnout plnou verzi. Pro specifické firemní využití je možné provést úpravy programu na zakázku.

Vlastní instalace může probíhat následovně: Stažený archiv rozbalte do libovolného adresáře s přístupovými právy pro čtení i zápis na Vašem počítači a všechny soubory ponechte v jednom společném adresáři. Poté otevřete Excel a v hlavním menu "SOUBOR" postupujte přes "Možnosti aplikace Excel", "Doplňky", "Přejít...." do samostatného okna pro správu doplňků. Zde pomocí tlačítka "Procházet...." otevřete soubor doplňků v adresáři, kam jste ho umístili. Po jeho otevření se načte nové menu v části s doplňky a aplikace je připravena k použití. Načtené menu může vypadat podobně jako na následujícím obrázku, ale v každé verzi Excelu a jeho nastavení mohou být nějáké odchylky zobrazení.

Menu aplikace Potrubí

REVIZE A OPRAVY

V současnosti je k dispozici 3 verze software Potrubí (funkční demo verze).

 • 12/2009 - verze 1.00 - první základní verze
 • 4/2009 - verze 1.05 - dílčí úpravy programu
 • 1.4.2010 - výchozí verze 2.00 - přepracování některých částí programu
 • Program pro starší verze Excelu do 2013 je možné stáhnout zde: Potrubi.zip Velikost souboru archivu je 1890 kB. V archivu je umístěn samotný soubor doplňku "Potrubi.xlam", ale dále jsou zde také obrázky, návod instalace a podmínky použití.
 • 29.10.2016 - verze 3.00 - transformovaná verze pro Excel 2016
Základní rozhraní vkládání dílů

KONEC STRÁNKY

©QPRO(2006-2024)
TOPlist