Reference projekční kanceláře QPRO

Přihlášení

E-mail:
Heslo:

Aktuální stav vzduchu

  • Teplota vzduchu: 5 °C
  • Relativní vlhkost: 100 %
  • Rosný bod: 5 °C
  • Atmosferický tlak: 99950 Pa

Aktuální stav vzduchu změřený v Chlumci nad C. v 05:30:54 hodin.

Počasí před rokem

  • Teplota vzduchu: 11.7 °C
  • Relativní vlhkost: 100 %
  • Rosný bod: 11.7 °C
  • Atmosferický tlak: 99380 Pa

Uvedené hodnoty byly zaznamenány právě před rokem v Chlumci.

Teploty pro tento den

Nejvyšší teplota 24.6 °C byla změřena pro tento den v roce 2009.


Nejnižší teplota -0.3 °C byla změřena pro tento den v roce 2019.


Průměrná celodenní teplota pro 7.říjen změřená v minulých letech je 12 °C.

REFERENČNÍ PROJEKTY

Na této straně jsou uvedeny některé z projektů, na jejichž zpracování se podílela projekční kancelář Qpro. Nejedná se o kompletní výpis, ale pouze o typické, či z nějakého hlediska zajímavé projekty. Ročně je v projekci zpracováno až několik desítek projektů, studií a dalších odborných prací.

Strana: 4 | Výběr stránky: 1, 2, 3, 4 | Předchozí |

2009 - BAZÉN V RODINNÉM DOMĚ

Projekt na poměrně velký bazén byl navržen s využitím kompaktní speciální bazénové jednotky MENERGA. Zajímavostí projektu je umístění a částečné zapuštění objektu ve svahu a důraz na design. Z hlediska vzduchotechniky bylo obtížné navrhnout řešení s minimem prostorové náročnosti tak, aby zařízení nerušilo pobytový prostor a bylo účelné a funkční.

2009 - CROSS CLUB

V průběhu let 2009 až 2011 byl v několika etapách zhotoven projekt na úpravy větrání prostor tohoto pražského klubu. Realizace byla provedena většinou za provozu. Novým větráním je vybavena kavárna a přípravna kavárny. Úpravy větrání byly provedeny i v ostatních částech klubu.

2008 - RELAX CENTRUM KOLŠTEJN - WELLNESS HOTEL

Projekt pro řešení tohoto rekonstruovaného objektu byl složitý, protože zařízení vzduchotechniky pro wellness centrum je umístěno ve stísněném půdním prostoru. Realizace projektu byla uskutečněna v následujícím roku. Zařízení vzduchotechniky zajišťuje větrání a odvlhčování prostor.

2008 - ZŠ PODĚBRADY - PŘESTAVBA TĚLOCVIČNY

V roce 2008 byl připraven projekt pro stavební povolení na přestavbu samostatné budovy ZŠ. Cílem řešení bylo vybudovat ze stávající tělocvičny zcela nový objekt, v kterém by byl multifunkční sál pro sportovní a kulturní využití a samostatná tělocvična. Projekt nebyl real izován.

2008 - UNIVERSITA PARDUBICE - VSTUPNÍ HALA DFJP

Na základě zpracovaného jednostupňového projektu byla provedena realizace vzduchotechniky ve vstupní hale DFJP. Objekt obsahuje mimo vlastní vstupní halu také posluchárny. Řešení větrání je provedeno pomocí kompaktních jednotek SYSTEMAIR.

2008 - ZELENÝ OSTROV - SAZKA ARÉNA

V roce 2008 byl připravován projekt na dostavbu - rozšíření malé haly. Byl připraven projekt pro stavební povolení, ale realizace dle této dokumentace nebyla uskutečněna.

2007 - ACZ LOVOSICE

Pro novou výrobní halu, určenou pro výrobu a skladování, byl zpracován v roce 2007 prováděcí projekt, dle kterého byla v následujícím roce provedena realizace. Zajímavostí je umístění všech zařízení uvnitř prostoru haly pod střechou. Celkový průtok upraveného přiváděného vzduchu byl více než 200 tis. m3/h.

2007 - JTEKT PARDUBICE

Pro nově přistavěný objekt - rozšíření výrobní haly - byl vypracován projekt vzduchotechniky, která se následně realizovala v postupných etapách v letech 2007 až 2012 v úzké návaznosti na výrobní technologii. Projekt řešil nejen prostorové větrání haly a její vytápění, ale také technologické odtahy. Zařízení pro přívod upraveného vzduchu v množství 120 tis. m3/h je umístěno společně s odtahy na střeše objektu. Větrání dále zahrnovalo další prostory - šatny, technické prostory, laboratoře a další.

2007 - SPA A WELLNESS HOTEL VOLCANO

V průběhu let 2007 až 2008 byl postupně připraven v několika etapách projekt na objekt komplexu VOLCANO v Praze Stodůlkách, v kterém je umístěn hotel se službami zaměřenými na zdravý životní styl. Součástí hotelu je bazén, sauny, tělocvičny, masáže, konferenční prostory a restaurace s kuchyní. Řešení vzduchotechniky je decentralizované s umístěním hlavních prvků na střeše objektu.

2007 - OC OLYMPIA TEPLICE

V průběhu roku byl připraven ve dvou stupních projekt pro IV etapu výstavby tohoto obchodního centra. Již v minulosti jsem se podílel na všech předchozích etapách přípravy výstavby a proto jsem byl přizván i na projekt dalšího rozšíření OC. V následujícím roce 2008 byl projekt realizován.

2007 - GLOBUS OLOMOUC A OPAVA

V průběhu roku byly připraveny projekty pro rekonstrukci vzduchotechniky v provozech řeznictví OC GLOBUS v Olomouci a Opavě. Oba provozy byly navrženy podobným způsobem s instalací nových VZT jednotek Janka a dalších lokálních zařízení. Realizace byla provedena na podzim roku 200 7.

2007 - OC OLYMPIA PLZEŇ

Na začátku roku byla zhotovena jednostupňová dokumentace pro obchodní jednotku ELEKTROWORLD v obchodním centru OLYMPIA PLZEŇ. Pro větrání a úpravu teploty (vytápění a chlazení) v prostoru této velké prodejny byl navržen systém s vnitřními větracími jednotkami Robatherm. Výroba chladu je zajišťována výrobníkem Clivet a distribuce energie a čerstvého upraveného vzduchu je provedena jednotkami typu FCU GEA. Následně dle návrhu proběhla realizace.

V průběhu roku 2006 a 2007 bylo navrženo a realizováno ještě několik podobných prodejen v tomto obchodním centru například OKAY, SONY, C&A, Camaieu, Rossmann a další.

Strana: 4 | Výběr stránky: 1, 2, 3, 4 | Předchozí |

KONEC STRÁNKY

©QPRO(2006-2022)
TOPlist